ניתוחי ״עצם בולטת״ (הלוקס ולגוס) ואצבעות פטיש בגישה זעיר פולשנית

ניתוחי תיקון ״עצם בולטת בכף הרגל״ ואצבעות פטיש בגישה זעיר פולשנית (MININMAL INVASIVE):

הגישה הרפואית המודרנית לביצוע פרוצדורות ניתוחיות בגישה זעיר פולשנית (Minimally Invasive Surgery – MIS) מיושמת בהצלחה גם בעולם תיקוני עיוותי כף הרגל כדוגמת הלוקס ולגוס.

הגישה הניתוחית המסורתית (גישה ״פתוחה״) מתבססת על חתכים גדולים (כ 10 ס״מ), וחשיפה כירורגית נרחבת דרכה מבוצע ניסור העצם ותיקון העיוות. בעוד התוצאות מבחינת תיקון העיוות הן טובות, הרי שהצלקת הניתוחית, נוקשות מפרק בוהן וההחלמה לאחר הניתוח הם החסרונות העיקריים של גישה זו.

גישה ניתוחית חלופית היא הגישה ״הזעיר פולשנית״ (MIS). דרך מס׳ נקבים קטנים (כ 2-3 מ״מ) בעור, מוחדרים כלי ניתוח מיוחדים לשם חיתוך העצם, יישור הבוהן וקיבוע עם ברגים ייעודים, כל זאת תחת בקרת מכונת שיקוף מיוחדת (רנטגן נייד).

עקרונות הניתוח זהים לגישה ״הפתוחה״, אולם ביצוע ניתוח ללא פתיחה נרחבת של הרקמות, מאפשר החלמה מהירה יותר, הפחתה משמעותית בכאב לאחר הניתוח, פחות הגבלות בטווחי התנועה ותוצאת אסטטית מיטבית.

בנוסף, הגישה הזעיר פולשנית לטיפול באצבע פטיש מאפשר לבצע תיקון המעניק לאצבע מראה טבעי ופונקציונלי, ללא צלקת, קיבוע מפרקים או שימוש בקיבוע פנימי.

חשוב לדעת כי גישה זעיר פולשנית לניתוחי כף רגל אינה דבר חדש. בימיה הראשונים של השיטה, כפי שבוצעה בארה״ב ע״י פודיאטרים (מטפלים בכף רגל שאינם רופאים) שיעור הסיבוכים היה גבוה ביותר, בשל שימוש בציוד שאינו ייעודי ומותאם ספציפית לטכניקה ניתוחית זאת, וללא הכשרה מתאימה.

הציוד המודרני הייעודי, יחד עם התפתחות הידע האנטומי והכשרה מיוחדת בטכניקות ניתוח חדשות מאפשר השגת תוצאות מצוינות, באופן בטוח, עם שביעות רצון גבוהה של המטופלים!

הטיפול הזעיר פולשני בעיוותי כף רגל אינו העתיד, אלא ההווה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

8 תגובות

 1. שלום. יש לי עצם בולטת מאד בבוהן. האם ניתן לנתח בזעיר פולשני? בת 55

 2. מעוניינת בפרטים נוספים כמו עלות, איזה בית חולים והאם ביטוח בריאות של איילון מכסה….

 3. בס"ד שמי ברכה אובחנתי ע"י צילום כאחת שצריכה לבצע ניתוח של הולקס וגוס ויש לי עכשיו כאבים בכף הרגל שמלווה בשריפה וגם כף הרגל העור ממש מתוח

  האם הניתוח יעזור

 4. עברתי ניתוח על עצם בולטת אצל דר' טננבאום המדהים לפני כשלוש שנים.
  כבר בהתחלה הוא הרגיע ואמר שלא כואב. ואכן, הוא מרדים את הרגל ל-24 שעות ראשונות. אין תפרים ופשוט לא כאב בכלל. שרות מדהים במזכירות.
  ממליצה מאד מאד מאד.
  חברתי עברה בקופ"ח לא בניתוח פולשני וסבלה כאבי תופת מהתפרים כמעט שלושה חודשים.
  אל תפחדו!! פשוט לכו לדר טננבאום. בלי פחד ובלי כאב

  אורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *